Warning: Declaration of My_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = NULL) in /home/farhangeaj/domains/farhangajabshir.ir/public_html/wp-content/themes/sokhan/functions.php on line 31
طرح ارتقاء سلامت ۷۰۰ دانش آموز در مدارس شبانه روزی عجب شیر اجرا می شود | سایت خبری فرهنگ عجب شیر
رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
  • کد خبر : ۳۶۹۹۴
  • مشاهده :
مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر:

طرح ارتقاء سلامت ۷۰۰ دانش آموز در مدارس شبانه روزی عجب شیر اجرا می شود

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر گفت:طرح ارتقای سلامت در چهارمدرسه شبانه روزی شهرستان عجب شیر، برای ۷۰۰ دانش آموز برگزار می شود

محمد علی صمد زاده در گفتگو با خبرنگار فرهنگ عجب شیر ،با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ی ارتقای سلامت بین دو وزارتخانه بهداشت و درمان و آموزش پرورش که طرح ارتقاء سلامت از نمونه این طرح هاست اشاره کرد وافزود: موضوع سلامت دانش‌آموزان، یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی است و در این راستا طرح‌های زیادی در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه باید به سلامت دانش‌‌آموزان در کنار توجه به وضعیت آموزشی و پرورشی آنان توجه شود تصریح کرد: امروز سلامت دانش‌آموزان در مدارس شهرستان در دو بعد روحی و جسمی مورد توجه جدی آموزش و پرورش است.
مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر افزود: ارتقاء سلامت دانش آموزان واحدهای آموزشی شبانه روزی از طریق آموزش در خصوص تغذیه، بهداشت، بلوغ؛ باروری و پیشگیری از بیماریهای خاص این دوره هدف عمده اجرای طرح ارتقاء سلامت نوجوانی که هر ساله با سراسر کشور در مدارس شبانه روزی عجب شیر اجرا می شود.
وی از تهیه و توزیع پکیج بهداشتی به دانش آموزان مدارس شبانه روزی در راستای ارتقاء سلامت این دانش آموزان خبر داد وافزود: در سند تحول نظام بنیادین آموزشی نیز به ارتقای سلامت دانش آموزان توجه ویژه شده است.
صمد زاده گفت:از جمله اهداف دیگر این طرح ارتقاء آگاهی و نگرش ومهارت دانش اموزان در خصوص بهداشت بلوغ و مهارتهای ارتباطی بوده و همچنین ارتقائ آگاهی ، نگرش و مهارت مدیران ، معلمان و سرپرستان شبانه روزی در زمینه بلوغ می باشد.
وی تاکید کرد: تلاش برای تامین سلامت جسمانی و روانی دانش‌آموزان و نوجوانان تلاش برای آینده‌ای ‌بهتر و جامعه‌ای سالم است و افزایش آگاهی دانش‌آموزان و عملکرد آنان در زمینه مسائل ‌بهداشتی از اهداف این طرح است.
سلامت دانش‌آموزان در مدارس شهرستان در دو بعد روحی و جسمی مورد توجه جدی آموزش و پرورش است.
مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان عجب شیربا بیان اینکه اقدامات آموزشی نقش بسیار موثری در روند تغییر رفتار غیر بهداشتی افراد دارد افزود: اجرای این طرح نقش بسزایی در ارتقای سلامت دانش آموزان دختر و پسرو در نهایت جامعه ای سالم دارد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه