Warning: Declaration of My_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = NULL) in /home/farhangeaj/domains/farhangajabshir.ir/public_html/wp-content/themes/sokhan/functions.php on line 31
استفاده از مازوت در نیروگاه سهند عواقب زیست محیطی جبران‌ناپذیری دارد | سایت خبری فرهنگ عجب شیر
رفتن به بالا
  • دوشنبه - 17 آبان 1400 - 10:31
  • کد خبر : ۴۳۳۳۳
  • مشاهده :
نماینده مراغه و عجب شیر در مجلس:

استفاده از مازوت در نیروگاه سهند عواقب زیست محیطی جبران‌ناپذیری دارد

ماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: سوخت مازوت استفاده شده در نیروگاه برق سهند آثار سهمگین زیست محیطی برای مردم و کشاورزان شهرستان های مراغه، عجب‌شیر و بناب دارد.

علی علیزاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تذکر امروزش در مجلس به وزرای نیرو و نفت افزود: استفاده از سوخت مازوت به جای اختصاص گاز به نیروگاه برق سهند، عنوان تذکرم به وزرای نفت و نیرو است.

وی با اشاره به اینکه بر حسب اطلاع اختصاص گاز به نیروگاه برق سهند صفر شده، اظهار داشت: اکنون استمرار تولید انرژی در نیروگاه برق سهند به استفاده‌ از سوخت جایگزین مازوت وابسته است.

وی بیان کرد: متاسفانه این نیروگاه روزانه ده‌ها تن گوگرد و سایر آلاینده‌ها را در هوای مناطق مراغه، عجب‌شیر و بناب پخش می کند و این علاوه بر مردم برای کشاورزان و باغداران منطقه هم مشکل ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به ماده ۱۳ قانون هوای پاک، نیروگاه حرارتی سهند در شرایط فعلی باید نسبت به تغییر ساختار اقدام و تمهیدات کنترل آلودگی را اتخاذ کند.

نیروگاه حرارتی سهند بناب در کیلومتر هفت جاده بناب – تبریز و در مجاورت شهرستان های مراغه و عجب‌شیر قرار دارد و با ظرفیت تولید ۶۵۰ مگاوات، شامل ۲ واحد بخار ۳۲۵ مگاواتی است که مجهز به سیستم خنک کن خشک (هلر) بوده و سوخت اصلی نیروگاه گاز طبیعی است.
سوخت پشتیبان این نیروگاه مازوت است و اکنون به طور کامل از مازوت به جای گاز استفاده می کند.

ساخت این نیروگاه از سال ۱۳۷۹ شروع و در سال ۱۳۸۴ واحد نخست و در سال ۱۳۸۶ واحد دوم آن وارد مدار شد و همچنین عملیات اجرایی طرح توسعه نیروگاه سهند بناب مرداد ۱۳۹۸ آغاز شده است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه