رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 9 اسفند 1396 - 11:26
  • کد خبر : ۴۲۷۵۷
  • مشاهده :
فرمانده سپاه عجب شیر:

پاسداشت ایثارگری شهدا با کاروان های راهیان نور دانش آموزی

فرمانده سپاه عجب شیر با اشاره به اعزام دانش آموزان این شهرستان در قالب کاروان های راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی کشور گفت: پاسداشت و تبیین ایثارگری های شهدا، مهم ترین هدف از اعزام این کاروان هاست.

سرهنگ پاسدار محمدرضا هنرور روز چهارشنبه در حاشیه اعزام راهیان نور دانش آموزی عجب شیر، در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ عجب شیر افزود: یادآوری حماسه آفرینی های رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس، آشنایی با فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس و نیز آموزش عملی درس آمادگی دفاعی از دیگر اهداف این کاروان فرهنگی و معنوی است.
وی ادامه داد: در این کاروان ۴۰ نفره، دانش آموزان پسر مدارس این شهرستان به مدت چهار روز از مناطق عملیاتی خرمشهر، شلمچه، اروند کنار، شوش، هویزه، فتح المبین، فکه، دهلاویه و دیگر مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بازدید می کنند.
وی اضافه کرد: توزیع بسته های فرهنگی، اقامه نمازهای جماعت، قرائت قرآن و ادعیه و خاطره گویی پیشکسوتان دفاع مقدس مهم ترین برنامه های جانبی این اردوی راهیان نور دانش آموزی است.
وی با اشاره به هجمه وسیع تبلیغاتی دشمن علیه نظام اسلامی گفت: امروز دانش آموزان در سنگر علم و دانش نقش بسیار مهمی در خنثی سازی توطئه های نرم دشمنان نظام و انقلاب اسلامی بر عهده دارند.
سرهنگ هنرور افزود: نسل جوان و نوجوان با مشاهده و آشنایی با مناطق عملیاتی، از نزدیک می توانند رشادت های دلاورمردان را بهتر درک کنند که این امر تاثیرات مطلوب و مهمی در شکل گیری شخصیت نسل آینده انقلاب اسلامی خواهد داشت.
کاروان راهیان نور از سال ۱۳۷۶ آغاز شده است. این حرکت بعد از پایان جنگ ایران و عراق، توسط گروه‌های مردمی خود جوش متشکل از رزمندگان شکل گرفت که در ایامی خاص نظیر عید نوروز و ایام محرم کارون‌هایی را برای بازدید از مناطق جنگی سامان می‌دادند و محل‌هایی نظیر یادمان‌های فعلی شلمچه، اروند کنار و فتح المبین مورد بازدید این کاروان‌ها قرار می‌گرفت.
روز ۲۰ اسفند ماه به مناسبت نخستین حضور سیدعلی خامنه‌ای در راهیان نور به «روز ملی راهیان نور» نامگذاری شده است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه