رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 19 بهمن 1396 - 16:40
  • کد خبر : ۴۲۵۳۹
  • مشاهده :

کارخانه گونی بافی با اعتبار ۱۳۰ میلیارد در عجب شیر افتتاح شد

کارخانه گونی بافی با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی عجب شیر افتتاح شد.

به گزارش  فرهنگ  عجب شیر، صادق نجفی در آیین بهره برداری فاز اول و کلنگ زنی فاز دوم شرکت اطهار بافت اظهار داشت: باید همگی در راستای تکریم انسان‌هایی که جان و مال خود را برای خدمت به مردم به کار بسته‌اند، تلاش کنیم.
وی افزود: در مقطع حساس کنونی بنابر دستور مقام معظم رهبری و مدیران اجرایی کشور، باید با تمام وجود و زمان برای خدمت به مردم با روحیه جهادی تلاش کرد.
معاون وزیر صنعت با تأکید بر این که وحدت مردم و مسوولان رمز موفقیت است، گفت: باید مدیران با نگاه داخل در کنار استفاده از سرمایه، تکنولوژی و تجربه خارجی، در راستای ایجاد شغل تلاش کنند.
نجفی تصریح کرد: بر اساس آمار و ارقام موجود، حرکات خوبی در زمینه صنعت و معدن آغاز شده و بخصوص در استان آذربایجان‌شرقی اقدامات مفیدی در حوزه‌های مختلف صورت می‌پذیرد. در دولت تدبیر و امید علیرغم مشکلات و کارشکنی‌های استکبار جهانی و آمریکا، بیش از هفت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده است.
وی اضافه کرد: بالای ۹۰ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند که تعداد آن‌ها بالای ۸۰ هزار واحد صنعتی می‌باشد که بالای ۴۱ هزار واحد آن در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.
مدیر عامل صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی کشور با اشاره به اینکه ایجاد و توسعه نواحی صنعتی در دهستان‌ها در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: در حوزه صنایع، برای ایجاد، نوسازی و افزایش ظرفیت ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد مطالعه و بررسی‌های لازم انجام گرفته است که با محقق شدن آن، امکان ایجاد ۳۹۲ هزار شفل در این حوزه وجود دارد.
نجفی خاطرنشان کرد: حلقه‌های مفقوده‌ای در حوزه صنعت و معدن وجود دارد که تا زمانی که این حلقه‌ها به یکدیگر متصل نشوند، نمی‌توانیم به وضعیت مطلوب دست یابیم. باید واحدهای تولیدی در کنار یکدیگر بوده و اطلاعات همگی  آن‌ها برای هم مشخص باشد تا بتوانیم به صورت زنجیره‌ای کارها را پیش ببریم.
وی تأکید کرد: سیاست استفاده از تولید داخلی باید به یک نهضت عمومی تبدیل شود که همگی برای ایجاد این نهضت وظیفه داریم. در حوزه رسانه‌ای با دستور مقام معظم رهبری، کارهای خوبی برای معرفی و حمایت از تولید داخلی صورت می‌گیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با تمام وجود در کنار تولید کنندگان هستیم و باید برنامه‌ریزی‌های کافی صورت بگیرد تا بازارهای داخلی و خارجی را در اختیار خود داشته باشیم. کمپین استفاده از کفش داخلی که سال گذشته ایجاد شد، حرکت خوبی بود و کمپین‌های مشابهی باید برای دیگر محصولات ایجاد شود تا بتوانیم بازارها را به انحصار خود درآورده و جلب مشتری نماییم.
نجفی بیان داشت: باید در کنار هم بوده و با تمام قوا تلاش کنیم، جوانان ما اگر در حوزه فناوری و صنعت وارد شوند، کارهای بزرگی خواهند کرد و باید فضای لازم برای آن‌ها فراهم شود.
وی افزود: بر اساس بودجه سال ۱۳۹۷، دولت تسهیلات مناسبی را پیش بینی کرده و طبق توافقی که در روزهای گذشته صورت پذیرفت، یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان در اختیار شهرک‌ها و صنایع کوچک قرار می‌گیرد.
مدیر عامل صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی کشور گفت: با افتتاح فاز نخست این مجموعه با اعتبار ۱۳۰ میلیارزد ریال  برای ۷۰ نفر ایجاد شغل شد که با تکمیل فاز دوم با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه