رفتن به بالا
  • یکشنبه - 15 بهمن 1396 - 18:35
  • کد خبر : ۴۲۳۴۹
  • مشاهده :
با حضور استاندار آذربایجان شرقی:

چهار طرح عمرانی و خدماتی عجب‌شیر افتتاح شد

چهار طرح عمرانی وخدماتی با اعتبار ۱۳۱میلیاردو ۵۰۰میلیون ریال با حضور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد.

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، این طرح ها شامل۱۲۵ باب منزل مسکونی روستای چنار که ۱۵ باب آن که در اثر سیل کامل تخریب شده بود، توسط دولت بصورت کاملاً بلاعوض بازسازی و در اختیار مالکان قرار گرفت و  ۵۰ باب واحد با تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی دولت احداث و بقیه واحدها در حال ساخت می‌باشد.
از دیگر طرح‌ها، درمانگاه تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) عجب‌شیر با زیر بنای ۷۵۰ متر مربع، ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان با زیربنای یک هزار و ۵۰۰ متر مربع و آغاز طرح شبکه خط انتقال فاضلاب شیشوان به طول ۹ کیلومتر   به بهره برداری رسید.
استاندار آذربایجان‌شرقی در آیین افتتاح طرح‌های شهرستان عجب‌شیر اظهار داشت: ۲۵ فروردین امسال سیل وحشتناک روستای چنار جان ۲۰ نفر از اهالی این روستا را گرفت و ۱۵ خانه این روستا که در کنار رودخانه بودند، به طور کامل تخریب شدند.
وی افزود: بنیاد مسکن برای بازسازی این روستا تمام تلاش خود را به کار بست و امروز نیز منزل یکی از اهالی روستا بصورت نمادین تحویل داده شد.
مجید خدابخش تصریح کرد: بعد از این حادثه، احداث ۱۲۵ باب منزل مسکونی شروع شده است که ۶۰ واحد آن تکمیل شده و ۶۰ واحد دیگر در سریعترین زمان تکمیل شده و در اختیار مالکان قرار خواهد گرفت.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: با وجود سنگلاخی بودن روستا، احداث منازل مسکونی روستای چنار سرعت قابل قبولی داشت و بنیاد مسکن در این مدت بیش از پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای این روستا هزینه کرده است.
وی در پایان افزود: امیدواریم دیگر چنین حوادث تلخی را در شهرستان عجب‌شیر تجربه نکنیم.
مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی نیز در آیین افتتاح واحدهای مسکونی بازسازی شده روستای چنار گفت: در روستای چنار ساخت ۱۲۶ باب واحد مسکونی شروع شده که ۶۵ باب آن به پایان رسیده و ۶۰ باب دیگر به زودی تکمیل خواهد شد.
حافظ باباپور خاطرنشان کرد: حادثه دیدگان روستای چنار جمعاً مبلغ ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت دریافت کرده‌اند و ۱۵ میلیون تومان نیز توسط اهالی پرداخت شده است.
وی تأکید کرد: با توجه به صعب العبور بودن روستا، عملیات ساخت و ساز در کمتر از چهار ماه انجام شده است که در کشور یک رکورد بزرگ است.
استاندار آذربایجان‌شرقی در جریان سفر به روستای چنار با حضور در مزار ۲۰ فوتی سیل این روستا و قرائت فاتحه‌ای، یاد و خاطره آن ها را گرامی داشت.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه