رفتن به بالا
  • سه شنبه - 10 بهمن 1396 - 14:02
  • کد خبر : ۴۲۲۵۴
  • مشاهده :
فرماندار عجب شیر:

کشاورزی مدرن و مکانیزه با اجرای طرح کاداستر قابل تحقق است

فرماندار شهرستان عجب شیرهدف از کشاورزی مدرن و مکانیزه، یکپارچگی اراضی و استفاده از تکنولوژی‌های نوین را برای کنترل نهاده‌های کشاورزی آب و خاک دانست و افزود: این امر با اجرای طرح کاداستر قابل تحقق است.

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، سید شمس الدین مراثی در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست گفت: مهمترین راه خروج از ارائه آمار به روش سنتی اجرای طرح کاداستر است که موجب یکپارچه‌سازی اراضی و استفاده صحیح از منابع آبی می‌شود.
وی ادامه داد: آمار و اطلاعات حوزه کشاورزی چه در سطح ملی و چه در سطح استانی، قبل از اجرای طرح پهنه‌بندی دقیق و مشخص نبود اما با اجرای این طرح و با حضور پیوسته کارشناس مسئول پهنه در روستاها و ارتباط رو در رو با کشاورزان، مسائل و مشکلات آنها را مورد بررسی و شناسایی قرار داده و طبق توصیه های فنی، علمی و قوانین جهاد کشاورزی نسبت به افزایش تولیدات دامی و گیاهی، مکانیزه کردن و توسعه کشاورزی پایدار فعالیت می کنند.
فرماندار شهرستان عجب شیر با بیان اینکه از ۳۰هزارهکتار شهرستان  ۱۰هزارهکتار از اراضی شهرستان طرح کاداستر با اعتبار ۵میلیاردو ۲۰۰میلیون ریال در حال اجرا است افزود: با محقق شدن طرح این اطلاعات می‌تواند به همه دستگاه‌های شهرستان سرویس اطلاعاتی ارائه شود.
وی گفت: به منظور احیا و جبران خسارت حوادث طبیعی به باغ‌ها بر اساس مصوبه هیئت دولت ۸۴ میلیارد ریال تسهیلات برای ۵۶۰ باغدار خسارت دیده شهرستان عجب‌شیر اختصاص می یابد.
فرماندار عجب‌شیر جذب کامل اعتبارات تهسیلات کشاورزی این شهرستان را به منظور احیای کشاورزی در این منطقه خواستار شد وافزود: این تسهیلات شناور بوده و می توان برای توسعه و خسارت دیدگان بخش کشاورزی بیش از این اعتبار جذب کرد که نیاز همکاری بانک کشاورزی شهرستان عجب شیر شد.
وی از برنامه ریزی های زیربنایی در خصوص اجرای سیستم های نوین آبیاری در سطح شهرستان خبر داد و افزود:طبق سند تدبیر و توسعه شهرستان باید ۵۰هکتار از اراضی شهرستان باید گلخانه ایجاد شود که با مجموعه اقدامات و پیگیری‌‌های انجام شده در سال گذشته باید به تعهد یاد شده گلخانه در شهرستان ایجاد کنیم.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه