رفتن به بالا
  • یکشنبه - 8 بهمن 1396 - 10:44
  • کد خبر : ۴۲۲۰۹
  • مشاهده :
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مطرح کرد؛

پول به تنهایی حلّال مشکلات نیست/ اشتیاق سرمایه‌گذاران به حضور در شهرک سرمایه‌گذاری عجب‌شیر

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، داود بهبودی در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان عجب‌شیر که با حضور مدیران و مسئولان مختلف در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با تأکید بر اینکه رفتارمان با مقررات نباید خشک باشد، اظهار داشت: در خصوص گفتمان اقتصاد مقاومتی، تغییر دیدگاه‌ها و رویکرد ضرورت دارد. وی اضافه کرد: درونگرایی یا […]

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، داود بهبودی در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان عجب‌شیر که با حضور مدیران و مسئولان مختلف در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با تأکید بر اینکه رفتارمان با مقررات نباید خشک باشد، اظهار داشت: در خصوص گفتمان اقتصاد مقاومتی، تغییر دیدگاه‌ها و رویکرد ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: درونگرایی یا درونزایی، برونگرایی، دانش محوری و عدالت محور بودن مولفه‌هایی هستند که اقتصاد مقاومتی بر آن‌ها تأکید دارد. در حوزه درونگرایی، شهرستان عجب‌شیر ظرفیت‌ها و استعدادهای مناسبی دارد که باید شناسایی و مورد استفاده قرار گیرند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در برونگرایی ظرفیت‌های بیرونی مد نظر است؛ باید بازارها شناسایی شده و سرمایه‌گذار و تکنولوژی‌های مورد نیاز و کاربردی جذب و به کارگیری شود.

بهبودی اضافه کرد: در حوزه دانش بنیان بر انجام کارها و اقدامات منطبق با روش‌های علمی تأکید می‌شود چرا که دیگر روش‌های سنتی جوابگو نخواهد بود. روش علمی تنها به موارد خاص منحصر نمی‌شود و باید با تغییر نگرش‌ها، به سمت اداره یک گلخانه یا مجتمع صنعتی با روش علمی حرکت کرد.

وی گفت: با وجود محدودیتی که در منابع شهرستان بناب که در مجاورت عجب‌شیر قرار دارد، سرمایه‌گذاران به حضور در شهرک صنعتی شهرستان عجب‌شیر تمایل دارند که باید از این ظرفیت استفاده‌های لازم صورت گیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بیان داشت: در مقوله‌ی گردشگری تمامی شهرستان‌ها معتقدند که منابع گردشگری بیشتری نسبت به سایر شهرستان‌ها دارند. در این حوزه باید محور گردشگری جنوب استان که از تبریز شروع و به سمت مراغه می‌آید، مد نظر قرار گیرد و با تعریف پکیج‌های گردشگری، شهرستان‌های این محور بصورت زنجیره‌ای مکمل یکدیگر باشند.

بهبودی اظهار داشت: با اجرایی شدن مولفه‌های اقتصاد مقاومتی و حاکم شدن آن در جامعه، با صراحت می توانیم بگوییم که به جامعه توسعه یافته رسیده‌ایم؛ چرا که این دو تفاوتی با یکدیگر نداشته و مولفه‌های یکسانی دارند.

وی اذعان داشت: تغییر نگرش‌ها ضروری است و برای کار کردن در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف نباید منحصراً به دنبال پول و اعتبار باشیم؛ اکنون از دولت این انتظار را نداریم که اقدام به تاسیس کارخانه و ایجاد شغل کند ولی ایجاد زیر ساخت و فراهم نمودن مقدمات بر عهده حاکمیت است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه پول و اعتبار به تنهایی حلّال مشکلات نیست، گفت: اگر نگرش توسعه محور در جامعه حاکم نباشد، با پول اعتبار نیز هیچ مشکلی حل نخواهد شد و تغییر نگرش‌ها ضروری است. هدف نهایی اقتصاد مقاومتی رسیدن به یک زندگی مناسب و در اصل رضایتمندی شهروندان مد نظر است که برای رسیدن به این مهم، با چالش‌ها و موانعی روبرو هستیم که با تغییر نگرش‌ها و تلاش مسئولان، می‌توان از آن‌ها عبور کرد و اقدامات مناسبی انجام داد.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه