رفتن به بالا
  • یکشنبه - 12 آذر 1396 - 11:10
  • کد خبر : ۴۱۹۱۹
  • مشاهده :

کارخانه تولید پارچه پرده ای در عجب شیر راه اندازی شد

کارخانه تولید پارچه پرده ای با ظرفیت پنج هزار تن در سال در شهرک صنعتی عجب شیر راه اندازی شد.

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، این طرح با سرمایه گذاری حدود ۳۰ میلیارد ریال، سبب اشتغال ۲۰ نفر بصورت مستقیم و ۲۵نفر بصورت غیرمستقیم در شهرک صنعتی عجب شیرراهندازی شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی در این مراسم از رشد سرمایه گذاری در واگذاری  شهرک های صنعتی خبر داد و افزود:در شش ماه سال جاری بیش از ۱۰۰درصد جذب سرمایه گذار با۱۶۲قرارداد در شهرک های صنعتی استان نسبت به سال قبل افزایش داده شده است.
سیدمرتضی نیرومند اسکویی، افزود:همچنین در شش ماهه اول سال ۴۰هزار متر مربع از زمین های شهرک های صنعتی نسبت به سال قبل ۱۵درصد رشد یافته است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی همچنین رشد جذب سرمایه گذاری صنعتی شهرستان عجب شیر را تعامل مسوولان ادارات شهرستان دانست و شهرک صنعتی شهرستان عجب شیررا بستری مناسب برای سرمایه گذاری در منطقه عنوان کردو گفت :امکانات زیربنایی فراهم شده و و با پایین ترین قیمت زمین آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.
وی با اشاره به اینکه در شهرک صنعتی عجب شیر ۱۰واحد در سال جاری به بهره برداری رسیده است اضافه کرد:در شهرک صنعتی عجب شیر ۷۵قرارداد واگذاری منعقد شده که ۲۷ پروانه بهره برداری صادر شده است.
فرماندار عجب شیر با اشاره به اینکه برای تکمیل زیرساخت های در این شهرک، یادآور شد: مساحت کلی شهرک صنعتی شماره یک عجبشیر ۹۶ هکتار است که ۵۶ هکتار آن به طور کامل به متقاضیان واگذار و ۴۰ هکتار آن در حال واگذاری است.
سید شمس الدین مراثی با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های موجود این شهرستان برای توسعه پایدار اقتصادی گفت: ایجاد انگیزه و نیز زمینه مساعد برای رشد سرمایه گذاری در این شهرستان در اولویت برنامه ریزی ها قرار دارد.
وی افزود: استفاده از ظرفیت های طبیعی و توانمندی های نیروی انسانی برای جلب سرمایه گذاری در این منطقه، از راهبردهای مهم در توسعه سرمایه گذاری شهرستان است.
مراثی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی در این شهرستان ادامه داد: تمامی مسئولان شهرستانی در حد توان از سرمایه گذاران حمایت خواهند کرد تا سرمایه گذار با امنیت و آرامش کامل در منطقه به فعالیت های اقتصادی و نیز اشتغال زایی پایدار بپردازد.
نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی خواستارتعیین تکلیف زمین‌های راکد در شهرک‌ صنعتی عجب شیر شد و افزود: بررسی و ارایه راهکارها برای رفع مشکلات اقتصادی کشور درصورتی عملیاتی خواهد شد که با حمایت و پشتیبانی دولتمردان همراه شود.
علی جلیلی گفت: ادامه داد: بروکراسی سخت اداری مانع از سرمایه گذاری و موجب فرار سرمایه گذاران شده که باید شرایط و زمینه برای سرمایه گذاری فراهم شود تا اینکه با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی مشکل تولید و بیکاری را رفع کنیم.
وی با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها در تربیت دانشجویان خلاق گفت: آموزش در دانشگاه باید مسیری را طی کند تا افراد فارغ التحصیل بتوانند گام های اساسی در بهبود شرایط اقتصادی کشور بردارند.
آذربایجان شرقی در مجموع دارای ۵۴ شهرک و ناحیه صنعتی بوده که هزار و ۸۲۹ واحد صنعتی در آن ها فعال است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه