رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 20 مهر 1396 - 12:48
  • کد خبر : ۴۱۴۹۳
  • مشاهده :
فرماندار عجب شیر :

آینده نگری و تثبیت مدیریت در امور اجرایی زمینه ساز پیشرفت و توسعه است

فرماندار عجب شیرآینده نگری و تثبیت مدیریت در امور اجرایی را زمینه ساز پیشرفت و توسعه عنوان و اضافه کرد: با توجه به تاکید چشم انداز آموزشی در سند توسعه شهرستان، تحول در نظام آموزشی و تامین نیروی انسانی کارآمد با بهره گیری از برنامه ریزی های جامع ضروری و حیاتی است.

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، سید شمس الدین مراثی روز پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش عجب شیر افزود: فرهنگ سازی برای جذب خیران آموزشی و مشارکت های مردمی در بخش آموزش و پرورش و مدارس موجب رفع کاستی ها و کمبودها در این حوزه می شود.
وی با اشاره به تحصیل ۸۰۰ دانش آموز در چهار مدرسه شبانه روزی روستایی در این شهرستان اضافه کرد: ارتقاء نرخ پوشش خدمات تحصیلی در مناطق روستایی و نیز حمایت از ایجاد سرویس ایاب و ذهاب برای دانش آموزان روستایی نیازمند کمک و یاری خیران است.
وی گفت: هم اکنون در برخی روستاها به دلیل کاهش جمعیت ناشی از مهاجرت ساکنان این مناطق با فضاهای آموزشی خالی و در برخی مناطق نیز به دلیل افزایش جمعیت دانش آموزی با کمبود این فضاها مواجه هستیم.
وی به سرانه دانش آموزان مدارس عجب شیر اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۸۰۰ میلیون ریال برای حدود ۱۲ هزار دانش آموز این شهرستان هزینه تخصیص یافته بود که سرانه بسیار ناچیزی برای هر یک از دانش آموزان است.
مراثی ادامه داد: با توجه به افزوده شدن سالانه ۲۰۰ نفر به جمعیت دانش آموزی این شهرستان، نیاز به ساخت و احداث ۲ مدرسه جدید در سال احساس می شود لیکن فضاهای آموزشی کنونی جوابگوی نیازهای تحصیلی دانش آموزان نیست.
وی آینده نگری و تثبیت مدیریت در امور اجرایی را زمینه ساز پیشرفت و توسعه عنوان و اضافه کرد: با توجه به تاکید چشم انداز آموزشی در سند توسعه شهرستان، تحول در نظام آموزشی و تامین نیروی انسانی کارآمد با بهره گیری از برنامه ریزی های جامع ضروری و حیاتی است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه