رفتن به بالا
  • شنبه - 15 مهر 1396 - 11:09
  • کد خبر : ۴۱۴۳۲
  • مشاهده :
فرمانده انتظامی عجب شیر :

امنیت پایدار در گرو تعامل مردم با پلیس است

فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر گفت: امنیت پایدار در گرو تعامل مردم با نیروی پلیس است.

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، سرهنگ رحمان عبدی درنشست خبری به مناسبت هفته ناجا ،تامین امنیت را به عنوان یکی از وظایف و ماموریت های اصلی نیروی انتظامی برشمرد و گفت: بدون امنیت هیچ توسعه و تعالی صورت نمی گیرد و نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان پیشرو در این عرصه ایفای نقش می کند.
فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر با اشاره به شعار هفته ناجا ، پلیس برای امنیت وامنیت برای همه، عنوان کرده و گفت: تعامل و همکاری بین مردم و پلیس سبب افزایش موفقیت پلیس در انجام ماموریتها می شود.
وی با اشاره به حضور مثمر ثمر مردم از آغاز انقلاب تاکنون در عرصه های مختلف، ادامه داد: امروزه پلیس درصدد استفاده از کمکهای مردم و متعمدین برای حل و فصل سریع و آسان مشکلات بدون مراجعه به مراجع قانونی است.
سرهنگ عبدی با اشاره به اقدامات پلیس در کشف کالای قاچاق شش ماهه اول سال نسبت به سال گذشته ۱۰۹درصد افزایش یافته است اشاره کرد وافزود:در شش ماه سال جاری ۲۷ میلیارد و۳۳۰ میلیون ریال کالای قاچاق از ۲۵ قاچاقچی و ۴۴دستگاه خودروسبک و ۳دستگاه خودروی سنگین کشف گردید که این رقم در سال گذشته ۱۳میلیارد ریال بود.
فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر از کاهش ۶ درصدی وقوع سرقت وافزایش۱۴درصد ازکشفیات سرقت های شهرستان عجب شیر در مقایسه با سال گذشته بیان کرد وگفت: در شش ماهه سال گذشته ۷۵درصد سرقت ها کشف شده بود این در حالی است که در شش ماهه سال جاری ۹۰درصد سرقت ها کشف شده است.
وی از کسب رتبه اول نمره ارزیابی عملکرد نیروی انتظامی شهرستان در بین شهرستان های هم سطح استان خبر داد وبیان کرد: ارتباط شبانه روزی و بدون هزینه مردم با شماره تماس ۱۱۰ و اعلام اخبار، این وظیفه را برای پلیس ایجاد می کند تا پیگیر اخبار ارسالی باشد و در صورت نیاز از مراجع قانونی مجوزهای لازم را دریافت کند.
فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر با اشاره به برنامه های اجرا شده در عجب شیر در این هفته، عنوان کرد: در این هفته برنامه های دیدار با امام جمعه شهرستان،بیان عملکرد نیروی انتظامی قبل ازخطبه های نماز جمعه،برگزاری مسابقات ورزشی بین پرسنل نیروی انتظامی، شرکت پرسنل نیروی انتظامی در نماز جمعه،غبار روبی مزار شهدا ،دیدار با خانواده شهدا، دیدارچهره به چهره با مردم شهرستان،حضور کارشناسان نیروی انتظامی در مدارس جهت آموزش دوره های پیشگیری از مواد مخدرو آموزش روند کاری پلیس برای دانش آموزان ،برگزاری همایش پلیس امنیت و اصناف،مانور شهری موتورسیکلت، اجرای صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و اهداء خون توسط پرسنل از برنامه های هفته ناجا در شهرستان خواهد بود.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه