رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 5 مهر 1396 - 11:14
  • کد خبر : ۴۱۲۵۰
  • مشاهده :

برگزاری آیین سوگواری دانش آموزی ‘احلی من العسل’ در عجب شیر

آیین سوگواری دانش آموزی ‘احلی من العسل’ ویژه گرامیداشت مقام قاسم بن حسن(ع) در ششمین روز از محرم همزمان با سراسر کشور و با حضور دانش آموزان در عجب شیر برگزار شد.

به گزارش فرهنگ عجب شیر،  امام جمعه عجب شیر روز چهارشنبه در این آیین گفت: حضرت قاسم بن حسن(س) الگوی مناسبی برای دانش آموزان و جوانان بوده و برگزاری سوگواری احلی من العسل در راستای تقویت روحیه ولایتمداری در بین نسل های آینده موثر است.
حجت السلام محمود شربیانی افزود: زندگی این فرزند والا مقام امام حسن (ع) به مانند یک امام معصوم به دور از خطا و گناه بوده است.
وی ادامه داد: در واقعه کربلا برای تمام سنین الگو و سرمشق زندگی وجود دارد و الگوی نوجوانان و دانش آموزان حضرت قاسم (ع) است.
شربیانی اضافه کرد: این نوجوان و شخصیت بزرگ نهضت عاشورا، با معرفت و شناخت و احساس مسئولیت خود نسبت به امام زمان خود به وظیفه اش عمل کرد و با نثار خون خود درخت اسلام را آبیاری کرد.
وی گفت: حضرت قاسم (ع) در جواب عمویش امام حسین (ع) مرگ در راه خدا را شیرین تر از عسل عنوان می کند و امروز نیز جوانان و نوجوانان این مرز و بوم با الگو گرفتن از حضرت قاسم باید سربازان خوبی برای حضرت مهدی (عج) باشند.
امام جمعه عجب شیر افزود: آیین های سوگواری حسینی از جمله لبیک یا حسین (ع) و احلی من العسل باید با آموزه های عاشورا از جمله نماز و امر به معروف و نهی از منکر همراه باشد.
آیین سوگواری دانش آموزی ‘احلی من العسل’ همراه با برنامه های مذهبی از جمله قرائت زیارت عاشورا، مداحی و سینه زنی در مدارس  عجب شیر برگزار شد


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه