رفتن به بالا
  • سه شنبه - 4 مهر 1396 - 11:40
  • کد خبر : ۴۱۲۱۶
  • مشاهده :

اتصال ایستگاه ۵۰ هزار متر مکعبی به شبکه گاز شهرستان عجب شیر

فرماندار شهرستان عجب شیر، از اتصال ایستگاه ۵۰ هزار متر مکعبی به شبکه گاز شهرستان با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، سید شمس الدین مراثی در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان عجب شیر گفت: با توجه به اجرای چندین طرح جامع درحوزه فولاد و صنایع در شهرک و ناحیه صنعتی شهرستان و نیاز این واحدها جهت افزایش ظرفیت های منطقه، ظرفیت گاز این شهرستان تا آبان ماه سال جاری ۵۰ میلیون متر مکعب بیشتر می شود.
وی با بیان اینکه تولید و اشتغال، ۲ اولویت اقتصادی دولت دوازدهم است افزود: در شرایط فعلی دستیابی به رشد و توسعه پایدار و شکوفایی فعالیت های تولیدی، صنعتی و رونق اقتصادی شهرستان، نیازمند مشارکت جدی و فعال بخش خصوصی و سرمایه گذاری موثر در زمینه ایجاد و تامین زیرساخت های مناسب است.
فرماندار عجب شیر گفت: فراهم کردن بستر مناسب برای حضور و مشارکت فعال بخش خصوصی در عرصه تولیدی و اقتصادی و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری های این بخش در مسیر عمران و آبادانی عجب شیراولویت اصلی برنامه های شهرستان است.
مراثی گفت: تکمیل طرح مجتمع فولاد صائب گام محکم دولت دوازدهم برای رونق اشتغال در جنوب غربی آذربایجان شرقی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه این کارخانه نیاز به تامین گاز با ظرفیت ۱۰هزار متر مکعب دارد افزود: به دلیل تامین سوخت سالم و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، اداره گاز استان با تعهد تحویل ظرفیت مورد نیاز این کارخانه تا آبان ماه، این واحد تولیدی به بهره برداری خواهد رسید.
مراثی گفت: مجتمع فولاد صائب در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در سه فاز در ناحیه صنعتی شهرستان عجب شیر قرار گرفته و به لحاظ برخورداری و دسترسی به امکانات زیر بنایی از شرایط مناسبی برخوردار است.
وی ادامه داد: در فاز اول آن، مقاطع سنگین فولادی و میلگردی تولید می شود و راه اندازی ۲ خط این پروژه به اتمام رسیده اما به خاطر برخی مشکلات تاکنون افتتاح نشده و اگر همین امروز مشکل برق این واحد صنعتی تامبن شود این کارخانه ظرف یک ماه به بهره برداری می رسد.
مراثی با اشاره به ظرفیت تولید این واحد با اشتغال زایی بیش از ۳۰۰ نفردر فاز اول اشاره کرد افزود: واحد تولید آهن اسفنجی به روش احیای مستقیم با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن در سال، واحد ذوب و ریخته گری پیوسته با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال، واحد نورد گرم مقاطع فولادی ( تیر آهن بال پهن، نبشی و ناودانی ) با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال، واحد نورد گرم میلگرد شاخه ای و کلاف با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن در سال و واحد تولید گازهای صنعتی ( اکسیژن، آرگون و نیتروژن ) از واحد های در دست احداث و محصولات تولیدی این مجتمع فولاد است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه