رفتن به بالا
  • شنبه - 25 دی 1395 - 17:52
  • کد خبر : ۳۷۶۶۱
  • مشاهده :
با حضور استاندار آذربايجان شرقي صورت گرفت

افتتاح نخستین کارخانه هیدرو کربن های سبک ، سنگین و پاک کننده های صنعتی شمال غرب کشور در عجب شیر

نخستین کارخانه تولید هیدرو کربن های سبک ، سنگین و پاک کننده های صنعتی شمال غرب کشور امروز با حضور استاندار آذربایجان شرقی در عجب شیر افتتاح شد.

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، با راه اندازی این کارخانه در سال ۶۰ هزارتن محصول تولید و برای ۷۰ نفر بصورت مسقیم وغیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

در نیمه نخست امسال در این کارخانه ۸ هزار تن از تولیدات این کارخانه به ارزش سه میلیون دلار به کشورهای عراق افغانستان وپاکستان صادر شده است .

استاندار آذربایجان شرقی امروز همچنین از پنج واحد تولیدی و صنعتی بازدید و با حضور در جلسه کارگروه گروه اقتصاد مقاومتی مشکلات واحد های صنعتی این شهرستان را بررسی کرد.

جبارزاده در این جلسه گفت: از ابتدای سال در قالب تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای حدود یکهزارواحد تولیدی وصنعتی تسهیلات پرداخت شده است.

وی با اشاره به تشکیل جلسات هفتگی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در یکی از شهرک های صنعتی استان، ادامه داد: هدف از این سفرها آشنایی و آگاهی نسبت به موفقیت ها و مشکلات واحدهای تولیدی است تا نسبت به احصا مشکلات این واحدها تصمیمات لازم اتخاذ شود.
جبارزاده با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان شهرک صنعتی شهرستان عجب شیر گفت: نخستین مصوبه این سفر معرفی ۷۷ واحد جدید به سیستم بانکی است و از این پس بررسی متقاضیان طرح رونق تولید در کمیته های مربوطه تمام شده و در فرصت باقی مانده بررسی وضعیت ارائه تسهیلات در سیستم بانکی در برنامه خواهد بود.
وی اضافه کرد: تا کنون برای ۵۲۰ واحد از طریق طرح رونق تولید تسهیلات بانکی ارائه شده و مبنای ما در استان این است که تا ۲۹ بهمن ماه که سالروز قیام مردم تبریز و آذربایجان است سال مالی اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی را در زمینه اعطای تسهیلات به اتمام برسانیم و گزارش استانی را به خدمت رهبرمعظم انقلاب در آن روز برسانیم.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: شرط اول توسعه هر شهرستانی امنیت است و امروز در سایه تلاش نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی این مهم در کشور و به خصوص استان حاکم است.
وی با اشاره به فعالیت یک شرکت در حوزه فرآورده های نفتی در شهرک صنعتی عجب شیر، ادامه داد: خوشحالیم از اینکه استان با وجود هزاران کیلومتری که با ذخایر نفتی کشور فاصله دارد ولی در این حوزه فعالیت می کند.
جبارزاده با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی سند افتخار آذربایجان شرقی هستند، گفت: هرگز نباید صادر کننده ای در آذربایجان شرقی به دلیل بروکراسی اداری معطل شود و در سال اقتصاد مقاومتی قدردان کارکنان گمرک هستیم که شبانه روز در خدمت تولید کنندگان جهت صادرات محصولات هستند.
وی با بیان اینکه هر طرحی که در راستای توسعه استان باشد مورد حمایت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان است، افزود: امروز فرماندهان عرصه اقتصادی ما مدیران واحدهای تولیدی هستند و اکنون دشمن مشترک ما کسانی هستند که برای از بین بردن توان اقتصادی کشور تلاش می کنند.

نجاتی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه در قالب طرح رونق تولید برای ۵۲۰ واحد صنعتی سه هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

سید شمس الدین مراث نیز در این جلسه افزود: تعداد ۱۶ واحد از واحدهای تولیدی شهرستان در بخش صنعت در خواست تسهیلات داشته اند که پس از طی پروسه تکمیل پرونده ۹واحد جمعا برای در یافت ۸۰میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند.

فرماندار شهرستان عجب شیر افزود:از محل اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی ۱۳طرح به مبلغ ۳۵میلیاردو و۳۵۰میلیون ریال تصویب و هشت طرح به مبلغ ۲۵میلیاردو ۲۰۰میلیون ریال پرداخت و مابقی در مرحاحل ژرداخت می باشد.

وی گفت:در راستای اجرای دستور استاندار از محل طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی استان تعداد ۱۷طرح از شهرستان معرفی و از آن تعداد ۱۰طرح مورد تصویب استانی قرار گرفت و ۷طرح مورد تصویب باقی مانده یک طرح پرداخت و ۶طرح دیگر به بانک ارسال و در مراحل نهایت پرداخت می باشند.

فرماندار شهرستان عجب شیر خواستار مساعدت بانک صادرات جهت بهربرداری کارخانه تولید گونی در شهرک صنعتی باشیم که بیش از ۸۰نفر اشتغال زایی  خواهد شد .

وی از بهره برداری فاز اول فولاد صائب تبریزی  تا پایان سال جاری خبر داد وافزود:مشکل عمده این واحد تامین برق واحد می باشد که با مساعدت مسوولان استانی برق مورد نیاز این واحد تامین و به بهربرداری خواهد رسید.

مراثی با اشاره به عمده فعالیت های بخش کشاورزی در راستای احیای دریاچه ارومیه افزود:کاهش کاشت پیاز از یکهزارو۵۰هکتار به ۴۵۰هکتار و صرفه جویی ۷٫۴میلیون متر مکعب آب مصرفی ،تغییر بذر گندم در یکهزارو۴۰۰هکتار به بذر کم مصرف آبی با راندمان بالا و صرفه جویی ۱٫۴میلیون متر مکعب آب،توسعه کشت گلخانه ای و گیاهان دارویی وسیستم های آبیاری است.

 


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه