Warning: Declaration of My_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = NULL) in /home/farhangeaj/domains/farhangajabshir.ir/public_html/wp-content/themes/sokhan/functions.php on line 31
میزان جذب گردشگر در شهرستان عجب شیر راضی کننده نیست | سایت خبری فرهنگ عجب شیر
رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 22 دی 1395 - 14:10
  • کد خبر : ۳۷۶۳۷
  • مشاهده :
معاون فرماندار:

میزان جذب گردشگر در شهرستان عجب شیر راضی کننده نیست

معاون فرماندار عجب شیر با بیان اینکه میزان جذب گردشگر در شهرستان عجب شیر راضی کننده نیست و گفت: جذب گردشگر و سرمایه گذار در عجب شیر با برنامه محوری میسر می شود.

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، رضا رحمت الهی در جلسه ستاد ساماندهی و ارتقای خدمات سفر شهرستان عجب شیر هدف از تشکیل این ستاد را بسط و توسعه گردشگری در در این شهرستان و ایجاد و هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران و همچنین مدیریت یکپارچه بر سیاست گذاری،برنامه ریزی ،ساماندهی و نظارت بر فعالیت های سفر طی نوروز ۹۶ بیان کرد.
رحمت الهی اظهار داشت: از تمام توان دستگاه های مستقر در شهرستان عجب شیر استفاده می شود تا به بهترین نحو ممکن این منطقه به گردشگران و مسافران شناخته و فرصت ها و مزیت های شهرستان معرفی شود.
وی، خواستار ساماندهی میراث تاریخی و فرهنگی عجبشیر شد و اضافه کرد: علت اصلی عدم جذب گردشگر و توسعه منطقه، نبود مکان های لازم برای راهنمایی گردشگران در این شهرستان است.
وی اظهار کرد: به رغم اینکه عجب شیر از قطب های مهم گردشگری استان محسوب می شود، امکانات گردشگری و حتی راه ارتباطی مناسب برای بازدید گردشگران از بعضی نقاط گردشگری این شهرستان وجود ندارد و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید برای حل مشکلات گردشگری این منطقه اقدامات لازم را بعمل آورد.
معاون فرماندار عجب شیر با بیان اینکه آموزش و پرورش باید آماده پذیرایی و اسکان میهمانان نوروزی در برخی از مدارس باشد، گفت: این اداره بازوی پرتوان در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی منطقه بوده و در همه عرصه ها پیش قدم است.
وی، بحث اطلاع رسانی و شناسایی نقاط دیدنی عجب شیر را یکی از وظایف مهم اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دانست، گفت: باید قبل از شروع سفرهای نوروزی که با توجه به اینکه شهر  مقصد بسیاری از گردشگران در کشور است آمادگی لازم را در زمینه پذیرش مسافرین و گردشگران داشته باشیم.
معاون فرماندار عجب شیر افزود: علاوه بر میراث فرهنگی شهرداریها شهرستان در شناسایی و معرفی نقاط دیدنی شهرستان وظایفی بر عهده دارند که با مناسب سازی فضای شهری، توسعه فضای سبز و خدمات رسانی به مسافران نقش خود را در رونق گردشگری ایفا کنند.
وی ادامه داد: با توجه به حساسیت‌های موجود بویژه در کانون‌های گردشگری و محل‌های اقامتی، نیروی انتظامی باید توسط گشت‌های شهری و بین شهری پوشش امنیتی متفاوتی از سال‌های گذشته در این مکان ها داشته باشد.
رحمت الهی، ادامه داد: با تهیه و توزیع بروشورهای گردشگری این شهرستان و اطلاع‌رسانی به مسافران نوروزی، امیدواریم امسال نسبت به سال‌های گذشته امکانات درخور توجه و خاطره خوشی برای مسافران فراهم کنیم.
وی، همکاری سایر ادارات از جمله مخابرات، گاز، برق، آب شهری و روستایی و راهداری را در ایام نوروز ضروری خواند و افزود: دستگاه های خدماتی باید نهایت همکاری را با کمیته‌ها و ستاد تسهیلات نوروزی داشته باشند تا در این مدت شاهد هیچگونه کمبود و قطعی خدمات نباشیم.
وی، جاذبه های طبیعی و تاریخی عجب شیر را از مهمترین ظرفیت های گردشگری این شهرستان است که باید با هفکری و همکاری همه نهادهای دولتی و مردمی با برگزاری تورهای بوم گردی و روستا گردی معرفی کنیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه