رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 1 دی 1395 - 17:11
  • کد خبر : ۳۷۳۷۲
  • مشاهده :
یادداشت//

کاندیداهایی که از مراسمات مذهبی سوء استفاده میکنند

با نزدیک شدن به ایام انتخابات کاندیداهای احتمالی انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در این حوزه این روزها فعالیت چشمگیری در سطح شهرستان دارند.

با فوت  نماینده منتخب مردم مراغه و عجب شیر ” مرحوم محمد علی حسین زاده ” این حوزه در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ انتخابات خاصی را تجربه خواهد کرد و به عبارتی میتوان گفت این حوزه در انتخابات پیش رو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

با نزدیک شدن به ایام انتخابات کاندیداهای احتمالی انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در این حوزه این روزها فعالیت چشمگیری در سطح شهرستان دارند.

فردی با پخش کردن کیک وآبمیوه در بین بازاریان ، فردی با کمک مبالغی به اماکن و افراد، فردی با وعده ساختن پل در روستایی و…. فعالیت می کنند .در این میان تبلیغاتی که رنگ و بوی مذهبی دارند مردم را رنجیده خاطر میکند.

تلاش برای دیده شدن بیشتر از سوی برخی کاندیداها و ورود به مسائل اعتقادی مردم  علاوه بر لطمه رساندن به شور این مراسمات در مردم نیز این باور را تقویت می کند که این افراد حتی برای عقاید و ارزشهای مردم نیز احترام قائل نیستند و در صدد بهره برداری شخصی و سیاسی از این تجمعات مذهبی هستند.

جا دارد برای جلوگیری از سیاسی شدن فضای عزاداری ها و احترام به باورها و اعتقادات مردم، مسئولان نظارتی نیز جدی تر وارد شوند.

در اینجا لازم می دانیم ضمن هشدار به بزرگان هیئت ها در مراقبت از فضای مقدس مراسمات مذهبی این مسائل را نیز را گوشزد نمائیم که :

– بزرگنمایی و اعلام حضور فلان شخص سیاسی در هیات توسط ذاکرین اهل بیت(ع) موجب بی اعتمادی و خدشه در جایگاه مداحان و سخنرانان خواهد شد.

–مسئولیت اخروی و دنیایی این بی اعتمادی، به پای بزرگان و مسئولان هیاتهای مذهبی که اجازه این بی حرمتی را می دهند نوشته خواهد شد.

– در صورت بروز رفتارهای اینگونه شاهد رویگردانی جوانان از کانون هیات ها خواهیم بود که این خواست وهابی ها و دشمنان اهل بیت (ع) است.

سایت فرهنگ عجب شیر از این پس اسامی این افراد را اعلام خواهد کرد تا مردم فهیم بدانند کسانی که میخواهند خود روزی قانون وضع کنند خود قانون شکن هستند و اعتماد به این افراد زهی خیال باطل است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه