رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 4 آذر 1395 - 01:48
  • کد خبر : ۳۷۰۵۰
  • مشاهده :

دانش آموزانی که به عشق بی بی زینب(س) گره میزنند

دانش آموزان دبیرستان صدیقه کبری عجب شیر در حرکتی خود جوش و زیبا ،بخشی از کلاس درس آمادگی دفاعی خود را به بافتن شال و کلاه جهت رزمندگان مدافع حرم اختصاص دادند

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، زمانی بود که اسم‌ورسم «مدافعان حرم» برای ما تعریف‌نشده بود. رزمنده‌هایی که بی‌هیچ ادعایی کشور امن و آرام خودشان را ترک می‌کردند تا فریاد کمک خواهی مردم مظلوم کشورهای مسلمان را بی‌جواب نگذارند. می‌رفتند تا حرم مطهر ائمه و بزرگان دین ما در سوریه و عراق سالم بماند و از طرف دیگر امنیت مرزهای کشورمان به خطر نیفتد. همه این‌ها در حالی بود که بیشتر ما از حضور این آدم‌ها در جبهه مقاومت بی‌خبر بودیم.

زمستان امسال اما دل‌های مدافعان حرم گرم‌تر از سال‌های قبل است. حالا ایرانی‌ها لزوم حضور نیروهای ایرانی در سوریه را درک کرده‌اند، زندگی و آرمان‌های شهدای مدافع حرم را بیشتر می‌شناسند و در هر مراسم معنوی، دعای دسته‌جمعی مردم ایران، سلامتی و پیروزی مدافعان حرم و آزادی مردم مظلوم کشورهای جنگ‌زده است؛ اما این‌همه قصه همدلی و همراهی مردم ما نیست.

دانش آموزان دبیرستان صدیقه کبری عجب شیر در حرکتی خود جوش و زیبا ،بخشی از کلاس درس آمادگی دفاعی خود را به بافتن شال و کلاه  جهت رزمندگان مدافع حرم اختصاص دادند

این دانش آموزان می خواهند با این کار نشان دهند که اگر نمیتوانیم هم پا با شما از حرم بیی بی زینب دفاع کنیم ولی پشتیبانتان هستیم تا با دست به دست هم دادن نگذاریم هیچ آسیبی به حرم وارد شود .

د*انش آموزانی که به عشق بی بی زینب(س) گره میزنند

به محض شنیدن این خبر با مدیر مدرسه هماهنگ شدم تا ازنزدیک این شال و کلاه ها را ببینم بعد از نیم ساعت راهی مدرسه شدم خانم جاودانه مدیر موفق مدرسه صدیقه کبری جهت راهنمایی با من همراه شد وارد کلاس شدم ، کلاسی که از قرار معلوم آزمایشگاه مدرسه بود و برای اینکه این کارها دیده بشوند جمع آوری شده بود و با قرار دادن صندلی ها به صورت ردیفی شال و کلاه ها را روی آن چیده بودند.

یک آن به حال خودم غبطه خوردم که چرا من نتوانم به مدافعان حریم حرم عمه سادات کاری کنم بر دور زدن در دور صندلی متوجه هدایای از قبیل پیراهن ، شلوار ،جوراب و… شدم با خودم میگفتم که من برای شال و کلاه آمده بودم ولی اینجا همه چیز است و ذهنم درگیر بود که این هدایا از کجا آمده است.

خانم جاودانه  مدیر مدرسه ناخود آگاه به سوالم جواب داد و گفت : ما این طرح رو از سال قبل در نظر داشتیم ولی میگفتن فعلا چیزی لازم نیست ولی امسال که نیاز به این هدایا را متوجه شدیم طرحی را با عنوان هر دانش آموز یک پتو را شروع کردیم و سر صف به دانش آموزان گفتم حالاکه خانه ها مبله شده من این پتو رو هدیه دادم شما هم هدایای خودتون رو بیارید

مدیر مدرسه از علاقه دانش آموزان به کمک کردن به مدافعان حرم سخن میگفت و توضیحاتی در رابطه با چگونگی جکع آوری این هدایا رو به زبان می آورد. مدیری که واقعا مدیر است ، هنوز وقتی یاد کار ارزشمند( نمایشگاه خاطرات خانواده شهید مراثی و تزیین لباس های رزم حاج رضا) این مدیر ولایی در آغاز سال تحصیلی می افتم بغض گلویم را میفشارد.

بهتر بود چند کلامی هم با دانش آموزانی که این شال و کلاه ها را بافته بودند هم کلام میشدم با درخواست از ناظم مدرسه این دو دانش آموز هم به جمع ما اضافه شدند ، استرس را در چهره شان میدیدم چون گفته بودند که برای مصاحبه میروید

حرفهایم را اینطوری آغاز کردم که میخواهم چند دقیقه در رابطه با مدافعان حرم حرف بزنیم نه دوربینی هست و نه عکاسی شاید با این حرفها استرسشان بریزد

گفتم اگه دوست داشتین خودتان را معرفی کنید واگرهم خجالت میکشید اسم مستعار بگویید

اولین سوالم را این طور مطرح کردم که دید خانوادتون نسبت به مدافعان حرم چگونه هست و چه نظری  این رابطه دارند؟

باهم تعارف میکردند ولی بالاخره بعد از چند ثانیه یکی لب به سخن گشود و این گونه گفت : ما هرروز تو خونمون اخبار جبهه مقاوت رو پیگیری میکنیم و روزی نیست که یک بحث و تحلیل با اعضای خانواده در این رابطه نداشته باشیم چون داداش من خیلی علاقه داره تا مدافع حرم بشه و هرروز میگه یعنی میشه منم روزی برم سوریه؟

سوال دوم که در رابطه با حرف دلشون به مدافعان حرم بود رو از دانش آموز بعدی میپرسم که الان شما دسترسی ندارین به جبهه مقاومت اگه بخواین بهشون یه جمله یا حرفی بزنین چی میگین؟ یکم فکر میکنه و میگه اگه بخوام جمله ای بگم…….  میگم که ماهم کنارتون هستیم تا بهتون کمک کنیم تا نذاریم به حرم بی بی زینب جسارتی کنند

زیاد نخواستم وقتشون رو بگیرم گفتم حرف پایانیتون رو بزنین اونا هم با گفتن این شعر از جمعمون خداحافظی کردند.

“منم باید برم ،اره برم سرم بره

نذارم هیچ حرومی طرف حرم بره

یه روزیم بیاد نفس آخرم بره

کلنا عباسک یا زینب”

*کمک به مدافعان حرم یک تکلیف شرعی است

مسئول کمیته پشتیبانی مدافعان حرم شهرستان عجب شیر در گفتگو با خبرنگار فرهنگ عجب شیر گفت: دانش آموزان بسیجی دبیرستان صدیقه کبری با مدیریت جهادی مییر مدرسه خانم جاودانه و با اعتیار ۶۵ میلیون ریال  با بافتن شال و کلاه برای رزمندگان جبهه مقاومت سعی دارند سهمی هم در دفاع از حرم حضرت زینب داشته باشند.

رحیم احدی با بیان این که این مبالغ  توسط خود دانش آموز جمع گردیده است خاطر نشان کرد : این هدایا تا پایان هفته بسیج در قالب یک کاروان به جبهه های مقاومت ارسال خواهد شد.

وی افزود : این حرکت جهادی نشان داد که کمک به جبهه مقاومت حدو مرز نمیشناسد و هرکس در حد توان میتواند در این امر جهادی سهمی داشته باشد.

احدی با بیان اینکه کمک به مدافعان حرم یک تکلیف شرعی است خاطرنشان کرد: طبق فرمایش پیامبر اکرم(ص)، «اگر مسلمانی مظلومیت مسلمان دیگری را ببیند، اما به او کمک نکند مسلمان نیست»، همچنین با توجه به این‌که سوریه ۴ سال است که مورد تجاوز جبهه کفر قرار گرفته و تاکنون هزاران نفر از مسلمانان سوریه کشته و یا زخمی شده‌اند، نیاز ضروری برای امداد به مردم مظلوم سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت وجود دارد.

مسئول ستاد پشتیبانی مدافعین حرم در شهرستان عجب شیرضمن تقدیر و تشکر از عموم مردم قهرمان و همیشه در صحنه عجب شیر خواست تا کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۱-۵۵۵۵۵۵۵-۴۳-۱۱۴۶ بانک انصار واریز کنند.

 

_DSC9466 _DSC9371 _DSC9372 _DSC9373 _DSC9374 _DSC9375 _DSC9376 _DSC9377 _DSC9378


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه