رفتن به بالا
  • دوشنبه - 25 مرداد 1395 - 11:35
  • کد خبر : ۳۵۶۰۳
  • مشاهده :
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بیمارستان عجب شیر سال ۹۷ به اتمام خواهد رسید

معاون وزیر راه و شهرسازی از اتمام بیمارستان ۸۰ تختخوابی عجب شیر تا پایان سال مالی ۹۶ خبر داد.

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، محمدجعفر علیزاده عصرروز یکشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان جدید شهرستان عجب شیرافزود: هم اینک ۱۰۰ بیمارستان با مجموع ۲۴ هزار تخت با اعتباربیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در کشور در دست ساخت است.
وی ادامه داد: علاوه بر اعتبارات مصوب، امسال پنج هزار میلیارد ریال از یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به پروژه های بیمارستانی اختصاص یافت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به احداث بیمارستان ۸۰ تختخوابی جنرال عجب شیر ادامه داد: این بیمارستان دارای بخش های تخصصی داخلی زنان و زایمان، مراقبت های ویژه، کلینیک های فوق تخصصی، آزمایشگاه ها، بخش نوزادان و کودکان و درمانگاه های تخصصی مورد نیاز است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در قانون بودجه و در سایر منابع، اولویت خاصی برای تامین اعتبار این پروژه در نظر گرفته شده که با به نتیجه رسیدن آن، در پایان سال مالی ۹۶ شاهد اتمام بیمارستان ۸۰تختخوابی شهرستان عجب شیر وافتتاح در سال ۹۷ خواهیم بود .
فرماندار عجب شیر با اشاره به کندی پیشرفت پروژه بیمارستان جدید شهرستان عجب شیر افزود: اعتبار کل مورد نیاز جهت احداث، تکمیل و تجهیز بیمارستان بالای ۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است؛ در حالی که اعتبار اختصاص یافته برای این پروژه در سال ۱۳۹۴ چهار میلیارد تومان بوده است.
وی، خواستار سرعت بخشی در احداث بیمارستان جدید این شهرستان شد و اظهار کرد: بیمارستان ۶۴ تختخوابی عجبشیر دارای ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی بوده در حالی که براساس برنامه زمانبندی آن باید تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسید.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۶۰میلیارد ریال برای ساخت بیمارستان جدید عجب شیر پیش بینی شده است افزود:در سال گذشته از ۶۰میلیارریال اعتبار  فقط ۳۰میلیارد ریال اختصاص یافته بود.
سیدشمس الدین مراثی اضافه کرد: فضای کم بیمارستان کنونی عجب شیر جوابگوی ترافیک و حجم بالای مراجعان نیست و احداث بیمارستان بزرگتر و مجهزتر از ضروریات این شهرستان بود که نهایتا در سال ۱۳۸۹ پروژه بیمارستان جدید کلید خورد ولی متاسفانه مشکل عمده در ادامه این پروژه کمبود اعتبار اختصاص یافته است که کارگاه این پروژه مهم را به حالت نیمه تعطیل کشانده است.
گفتنی است؛ بیمارستان ۶۴ تختخوابى شهرستان عجب شیر که در کنار بیمارستان کنونى ساخته مى‌شود، در زمینى به مساحت ۱۵۲۰۰ مترمربع باز زیربناى ۸۰۶۷ مترمربع در چهار طبقه در دست احداث است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه