رفتن به بالا
  • سه شنبه - 5 مرداد 1395 - 14:03
  • کد خبر : ۳۵۲۷۳
  • مشاهده :

مانور ساعت صفر در محور آذرشهر ،عجب شیرو بناب برگزار شد

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، سعید کنعانی در حاشیه بازدید از جمعیت هلال احمرشهرهای بناب ،آذرشهر و عجب شیر نسبت به فراخوان نجاتگران مستقر در پایگاههای امداد جاده ای در محور آذرشهر ،عجب شیر و بناب برای امدادرسانی به تصادف “فرضی” بدون هماهنگی قبلی نمودند . وی با بیان اینکه ۲۶ پایگاه امدادی هلال […]

به گزارش فرهنگ عجب شیر ، سعید کنعانی در حاشیه بازدید از جمعیت هلال احمرشهرهای بناب ،آذرشهر و عجب شیر نسبت به فراخوان نجاتگران مستقر در پایگاههای امداد جاده ای در محور آذرشهر ،عجب شیر و بناب برای امدادرسانی به تصادف “فرضی” بدون هماهنگی قبلی نمودند .
وی با بیان اینکه ۲۶ پایگاه امدادی هلال احمر در آذربایجان شرقی فعالیت می کنند افزود:در حال حاضر در سطح آذربایجان شرقی ۲۴ پایگاه ثابت امداد و نجات بین‌راهی و ۲ پایگاه امداد کوهستانی دارای مجوز داریم که تمامی این پایگاه‌ها به‌طور ۲۴ ساعته فعال هستند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ارتقاء امدادگران و تمرین آموخته های آنان برای حضور در پایگاه ها و امدادرسانی مطلوب را از اهداف برگزاری مانور بیان کرد.
وی ، مانور “ساعت صفر” که با هدف سنجش سرعت و میزان آمادگی نجاتگران برای پاسخگویی به حوادث احتمالی مانور ساعت صفر در محور آذرشهر – بناب برگزار گردید همراه با اعلام تصادف فرضی از طرف مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اعلام ودر خواست اعزام نیرو از پایگاههای نزدیک به محل حادثه بود .
این مانور فرضی با اعلام مدیر عامل هلال احمر استان مبنی بر واژگونی یک دستگاه پژو پارس ، مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی” eoc” مراتب را به مبادی زیربط وروسای شعب و پایگاههای امداد جاده ای امام علی (ع ) جمعیت هلال احمر شهرستان بناب و پایگاه شهید یوسف تبار منطقه داشکسن جمعیت هلال احمر شهرستان آذرشهر دو پایگاه نزدیک به محل حادثه اطلاع و خواستار اعزام تیم های امدادی جهت امدادرسانی به مصدومان احتمالی حادثه شدند.
در پی اعلام روسای شعب جمعیت هلال احمر شهرستانهای بناب و عجب شیر مبنی بر واژگونی پژو پارس در محور بناب، عجب شیر ،تیمهای آماده عملیات پایگاه امداد جاده ای امام علی (ع ) جمعیت هلال احمر شهرستان بناب و شهید یوسف تبار آذرشهر در اسرع وقت در محل حادثه حضور بهم رساندند که پس از مشاهده حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی به فرضی بودن حادثه پی بردند که متعاقبا سعیدکنعانی مدیرعامل استان از آمادگی نیروهای این پایگاه رضایت خود را اعلام نمودند.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه